Czy znajomości pomagają w biznesie?

Prowadzenie własnej działalności wymaga wielu umiejętności. Prowadzenia rozmów, zarządzania czasem, wiedzy z zakresu księgowości i wielu innych rzeczy. Przedsiębiorca to osoba, która musi posiadać wiedzę, chociaż w podstawowym zakresie, z wielu dziedzin. Czasem jednak może skorzystać z pomocy innych, w tym znajomych. Czy warto jednak mieszać życie prywatne z zawodowym?

Korzystanie ze znajomości w biznesie to rzecz, którą… warto robić. Często zachodzi problem, który takie znajomości mogą rozwiązać. Panuje przekonanie, że znajomości to coś bardzo złego, jednakże nie jest to prawda tak do końca. Znajomości trzeba robić, a jeśli dwie osoby, które się znają i sobie ufają, tworzą biznes lub rozwiązują wspólnie problemy to ma to tylko i wyłącznie wartość dodatnią.

Jak zoptymalizować swój czas?

Dobrze jest pracować z osobami, z którymi się lubimy, z którymi dobrze nam się pracuje. Dodatkowo jeśli kogoś znasz, to zwiększa się też szansa dotycząca tego, że znasz jego kompetencje. A zatrudnianie osób z odpowiednimi kompetencjami zwiększa Twoją szansę na powodzenie projektu lub biznesu. Także nie kieruj się stereotypami, które mówią, że znajomości w biznesie są złe. One bardzo często pomagają, ale na pewno warto je rozpatrywać indywidualnie.

One thought on “Czy znajomości pomagają w biznesie?

Comments are closed.