4 przykłady nowoczesnych zawodów, które zyskują na popularności

Świat nie stoi w miejscu, tylko prężnie zmierza do przodu, zmieniając pogląd na świat. Doskonałym przykładem na to są zawody, jakie aktualnie uprawiane są przez najróżniejsze osoby.

Mówi się na nie „nowoczesne zawody”. Co można dokładnie rozumieć pod tym względem?

Kim zostanę, gdy dorosnę? – przykłady nowoczesnych zawodów

Odpowiedzi na to pytanie poszukują młodzi ludzie. Do dyspozycji mają oni takie zawody, jak:

  1. UX designer – UX to skrót od User Experience, czyli od reakcji i odczuć jakich doświadcza się na widok danych produktów. UX designer ma więc za zadanie zaprojektować doświadczenia odbiorcy od podstaw. To osoby, jakie na co dzień mają do czynienia z produktami cyfrowymi, czyli ze stronami internetowymi, jak również specjalnymi aplikacjami. Tutaj jeszcze więcej o tym kim jest UX designer i czym się zajmuje.
  2. Blockchain designer – projektant technologii łańcucha bloków. Blockchain leży u podstaw nie tylko kryptowalut, ale rynku NFT, czy też aplikacji Flutter. Coraz więcej firm dostrzega potencjał jaki niesie ze sobą nowoczesna technologia blockchain, dlatego rynek sygnalizuje potrzebę zatrudnienia takich osób.
  3. Influencer – chyba jeden z najbardziej pożądanych zawodów przez współczesną młodzież. Po części dlatego, że są to osoby, które…tak naprawdę nie robią nic wielkiego. Ich zadaniem jest oddziaływanie na decyzje, jakie podejmowane są przez potencjalnych konsumentów, promując dane produkty oraz usługi.
  4. Specjalista od social media – osoba, która odpowiedzialna jest za to, co dzieje się w social media danej firmy, czy nawet osoby sławnej. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że na co dzień mają do czynienia z wpisami takich specjalistów, a nie ze słowami, jakie pochodzą od znanych osób, czy też właścicieli danego przedsiębiorstwa.